Dell Latitude E6420 – mobilny i wytrzymały

Dell latitude E6420 to bardzo wydajny, wytrzymały, 14-calowy laptop biznesowy. Ciekawa propozycja – szczególnie w segmencie poleasingowym – która powinna zadowolić wymagających użytkowników. Jest to świetnie wykonany, wysokiej klasy sprzęt, który doskonale sprawdzi się zarówno w pracy biurowej, jak i w typowo domowym zastosowaniu.

DELL Latitude E6420 - obudowa

Wygląd i obudowa

Charakterystyczny wygląd Dell E6420 od razu rzuca się w oczy, zatem model ten jest rozpoznawalny z daleka. Zaokrąglone kształty mają swoich zwolenników i przeciwników, a ocena ogólnej prezencji jest kwestią gustu. Nam się podoba, a to, na co szczególnie zwracamy uwagę, jeśli chodzi o obudowę, to jakość jej wykonania. Tutaj nie można mieć zastrzeżeń, ponieważ Dell zadbał o niemal wszystko. Obudowa jest bardzo solidna i trwała, wykonana ze stopu aluminium i magnezu, czyli materiałów często używanych przy najwyższej klasy notebookach. Godne uwagi są również takie detale, jak stalowe zawiasy czy proszkowany spód zabezpieczony przez zarysowaniami.

Producent zapewnia też, że model ten spełnia wojskowe normy wytrzymałości, a konstrukcja zapewnia ochronę przed działaniem wysokich lub niskich temperatur, wstrząsami czy kurzem. Poza tym Dell E6420 posiada dodatkowe zabezpieczenie przed przypadkowym zalaniem klawiatury oraz osłony wyświetlacza, która chroni zamknięty LCD.

Komfort pracy

Jakość wykonania przekłada się nie tylko na trwałość i bezpieczeństwo, ale także komfort pracy. Biorąc do ręki biznesowego laptopa Dell od razu czuje się, że jest on solidnie wykonany, a jednocześnie całkiem wygodny w obsłudze. Naszą uwagę zwraca m.in. klawiatura, która jest podświetlana i posiada bardzo wygodne klawisze, a także dobrze wykonany touchpad, który sprawnie reaguje na dotyk i posiada „miękkie” przyciski. Jeśli zaś chodzi o ekran, mamy tutaj matową matrycę o rozdzielczości 1600×900 pikseli. Obraz jest dosyć jasny i świetnie nadaje się zarówno do pracy biurowej, jak i oglądania filmów czy zdjęć.

DELL Latitude E6420 - otwarty 2

Wielkość, czyli 14 cali to dla wielu osób optymalne połączenie mobilności i użyteczności. Niestety, Dell E6420 nie należy do najlżejszych laptopów, ale waga jest w tym przypadku pewnym kosztem wytrzymałości oraz baterii, która z kolei charakteryzuje się wyjątkowo długą pracą.

DELL Latitude E6420 - bok

Inne, drobne udogodnienia, które pomagają przy codziennym korzystaniu z laptopa to m.in. 4 porty USB, dedykowane przyciski służące do regulacji głośności, usytuowane po prawej stronie klawiatury oraz umieszczony z boku obudowy przełącznik pozwalający włączyć lub wyłączyć WIFI.

Konfiguracja

Dell Latitude E6420 może być skonfigurowany w zależności od potrzeb użytkowników. Według nas ciekawą propozycją jest model wyposażony w procesor Intel Core I7, 16 GB RAM, szybki dysk twardy SSD oraz dedykowaną kartę graficzną Nvidia umożliwiającą pracę w zaawansowanych programach graficznych, biurowych oraz świetnie sprawdzającą się w grach.

DELL Latitude E6420

Jeżeli są Państwo zainteresowani tym notebookiem lub innymi poleasingowymi laptopami biznesowymi, zapraszamy do naszego salonu, gdzie profesjonalni doradcy pomogą Wam dobrać sprzęt odpowiedni do wymagań i oczekiwań – oczywiście w atrakcyjnych cenach 🙂 Jesteśmy do Waszej dyspozycji.

☑ Krzysztof Zduńczyk
☑ Key Account Manager
☑ tel. 796-431-478
Na nas zawsze możecie liczyć!

Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Majątkowe prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Computer Alliance.