5 faktów na temat komputerów poleasingowych, o których nie każdy wie

Komputery poleasingowe to segment, który często otoczony jest nimbem tajemnicy. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę, co to za sprzęt, skąd pochodzi i czego można się po nim spodziewać. Postanowiliśmy zatem przybliżyć kilka faktów na ten temat.

komputery poleasingowe

Poleasingowy = biznesowy

Na początek warto zwrócić uwagę, że sprzęt poleasingowy to przede wszystkim komputery klasy biznes, czyli produkty z najwyższej półki, niezwykle trwałe i wydajne. Muszą być niezawodne, ponieważ ich użytkownicy to z założenia osoby wymagające, które z ich pomocą wykonują ważne operacje i prowadzą cenne projekty. Komputery biznesowe są zatem wykonane z dużo lepszych materiałów niż ich marketowe odpowiedniki i najczęściej mają również lepsze podzespoły.

Sprzęt „zagraniczny”

Leasing to wygodna dla przedsiębiorstw forma finansowania inwestycji, które nie wymaga angażowania dużych środków własnych. Wiele firm wykorzystuje ją w celu zaopatrzenia się w niezbędne dla pracowników komputery, laptopy itp. Leasing trwa zazwyczaj 2-3 lata i po tym okresie wysokiej klasy sprzęt można odkupić za dużo mniejszą kwotę. Tym właśnie zajmuje się Computer Alliance, ale dbając o najlepszą jakość naszych produktów szukamy komputerów głównie w krajach skandynawskich, gdzie panuje bardzo wysoka kultura pracy, a pracownicy dbają o udostępnione im mienie, ponieważ często ponoszą za nie odpowiedzialność materialną. W związku z tym niektóre sprzęty, nawet używane, mogą wyglądać jak wyjęte z pudełka.

Poleasingowy nie zawsze znaczy używany

Niektóre osoby może to dziwić, ale kupując komputer poleasingowy możemy natrafić na egzemplarz dotąd nieużywany. W jaki sposób? Załóżmy, że duża, skandynawska firma leasinguje tysiąc komputerów dla swoich pracowników – to więcej, niż potrzebuje, ale i tak wrzuca to sobie w koszty. Wykorzystuje tylko część z nich, a po zakończeniu leasingu, komputery są sprzedawane dalej i mimo że przeszły przez „kilka rąk”, nikt z nich nie korzystał. Tego typu sprzęt nazywamy leżakami magazynowymi.

Co z gwarancją?

Mimo, że nie sprzedajemy nowych komputerów, dajemy gwarancję na nasze produkty, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że jest to sprzęt wysokiej klasy. Nasza gwarancja wynosi do pół roku, ale trwałość sprzedawanych przez nas komputerów jest zazwyczaj dużo lepsza niż komputerów marketowych, które posiadają 2-letnią gwarancję i tyle mniej więcej często wynosi ich żywotność. Warto podkreślić również, że zdarzają się u nas „perełki” w postaci komputerów na tyle nowych, że posiadają jeszcze gwarancje producenta.

Z salonu, nie z komisu

Jeśli chodzi o komputery poleasingowe, ważne są również dobre źródło oraz zaufany sprzedawca. Zapraszamy zatem do naszego salonu, gdzie możecie liczyć na profesjonalną pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu oraz dokładnie obejrzeć produkty, które są odpowiednio wyeksponowane na naszych półkach.

Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Majątkowe prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Computer Alliance.