6 błędów, które najczęściej popełniamy kupując komputer

Kupując komputer przeważnie liczymy się z pewnym wydatkiem i mamy nadzieję, że nasz nowy nabytek będzie służył dobrze i długo. Niestety, zdarza się, że dosyć szybko zaczynamy żałować podjętej decyzji i okazuje się, że sprzęt nie odpowiada naszym wymaganiom. Przygotowaliśmy zatem listę błędów, których naszym zdaniem warto się w tym przypadku wystrzegać.

Niedostosowanie do potrzeb

Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie, po co kupujemy komputer, kto będzie z niego korzystał i do czego będzie go używał. Jeżeli nie będziemy wykonywać na nim skomplikowanych prac graficznych lub nie będziemy grać w najnowsze gry, nie jest nam potrzebna super wydajna karta graficzna. Jeżeli natomiast często podróżujemy, zwróćmy uwagę na rozmiar i wagę komputera. Przed zakupem warto zatem dokładnie określić swoje potrzeby, aby nie przepłacić za niepotrzebne komponenty, ale jednocześnie zadbać o elementy, które są niezbędne.

Posługiwanie się wyłącznie kryterium ceny

To oczywiste, że kupując komputer każdy chciałby jak najlepszy sprzęt za jak najniższą cenę, ale im bardziej zależy nam na cięciu kosztów, tym mniej możemy być zadowoleni z efektu końcowego. Nie chodzi nam o to, by nie zwracać uwagi na to, ile zapłacimy za komputer, ale by szukać jak najlepszego stosunku ceny do jakości. Całe szczęście w przypadku segmentu poleasingowego nie jest to trudne 😉

Wygląda ładnie – biorę

Nie wszystko złoto, co się świeci i nie każdy laptop, który charakteryzuje się świetnym designem będzie nam dobrze służył. Naszym zdaniem dużo ważniejsza jest jakość wykonania oraz parametry komputera, bo to one przede wszystkim wpływają na komfort jego użytkowania. Te ładne i tanie laptopy to, niestety, często plastikowy sprzęt nie najlepszej klasy.

Nie sprawdzenie komputera przed kupnem

Jeżeli kupujemy komputer dla siebie, warto go wcześniej zobaczyć, „poczuć”, sprawdzić, czy odpowiada nam wielkością i wagą, dotknąć klawiatury czy touchpada. W najbliższym czasie zapewne będziemy z niego często korzystać i zapewne chcielibyśmy uniknąć sytuacji, gdy nagle zaczyna przeszkadzać nam np. budowa klawiatury.

Komputer marketowy

Jesteśmy również przekonani, że błędem jest kupowanie komputerów marketowych, ponieważ, bez względu na specyfikację, są w nich często montowane komponenty niezbyt wysokiej jakości. Jeżeli szukacie komputera dobrej klasy, warto postawić na segment biznesowy, który nawet po wymianie leasingowej będzie dużo lepszy od tzw. masówki.

Źli doradcy

Na koniec warto zwrócić uwagę na doradców. Oczywiście jeżeli sami znacie się na sprzęcie komputerowym i dokładnie wiecie, czego potrzebujecie, ich wsparcie na niewiele Wam się przyda. Jeżeli jednak nie jesteście w tej dziedzinie specjalistami, warto zwrócić się o pomoc do kogoś zaufanego. Ważne jednak, by była to osoba potrafiąca zebrać Wasze potrzeby i wymagania, a następnie dostosować do nich konkretne, sprzętowe propozycje. Na takich doradców możecie liczyć m.in. w naszym salonie Computer Alliance. Serdecznie zapraszamy i czekamy na to, by Wam pomóc 🙂

Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Majątkowe prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Computer Alliance.