Komputer dla gracza do 2000 złotych

Gry komputerowe są coraz bardziej realistyczne, ale – co za tym idzie – mają coraz większe wymagania sprzętowe. Niestety, odpowiednio skonfigurowany komputer dla gracza, posiadający możliwość rozbudowy, musi trochę kosztować. Okazuje się jednak, że w pełni zadowalający sprzęt możemy otrzymać w całkiem przystępnej cenie, załóżmy do 2000 złotych.

komputer dla gracza

Nowy czy poleasingowy?

Teoretycznie moglibyśmy uzyskać nowy komputer gamingowy w założonych przez nas widełkach cenowych, jednak dopadłoby nas tutaj sporo ograniczeń i raczej nie byłby to sprzęt, dający nam pełną satysfakcję. Co prawda, moglibyśmy wszystko jakoś zoptymalizować, jednak byłby to komputer na słabych podzespołach, z kiepską bazą, a co za tym idzie mógłby spełniać nasze oczekiwania, ale jedynie na daną chwilę i z pewnością nie byłby to sprzęt „rozwojowy”, co w tym przypadku ma dosyć spore znaczenie. Jeżeli zatem chcemy kupić w pełni satysfakcjonujący komputer dla gracza do 2000 złotych, najlepszą opcją jest postawienie na sprzęt poleasingowy, który gwarantuje nam dobrą jakość w przystępnej cenie.

Komputer stacjonarny

Kupując sprzęt typowo do gier, warto postawić na komputer stacjonarny, który zawsze wypadnie lepiej, biorąc pod uwagę konfigurację i cenę. W tym przypadku, jeśli chodzi o sprzęt poleasingowy, możemy polecić np. bazę Dell Precision. Jest to stacja robocza stworzona m.in. dla grafików, z bardzo dobrą płytą główną w technologii serwerowej, która w przeciwieństwie do większości komputerów marketowych jest stworzona do pracy pod ciągłym obciążeniem. Ten sprzęt ma również spore zapasy mocy, dużo większą przepustowość i daje nam wiele możliwości rozbudowy, a – co najważniejsze – możemy go kupić za mniej więcej 1500 złotych.

Resztę możemy przeznaczyć na dobrą kartę graficzną, co w przypadku gier ma niebagatelne znaczenie. Za ok. 500 złotych powinniśmy otrzymać w pełni satysfakcjonujący układ, szczególnie, gdy zdecydujemy się na sprzęt używany. Wówczas, w granicach 2000 złotych mamy naprawdę dobry komputer do gier, który posłuży nam przez dobrych, kilka lat i z powodzeniem możemy go rozwijać.

Może jednak laptop?

Mimo, że komputery stacjonarne wypadają tu lepiej, niektórym graczom bardzo zależy na mobilności i dla nich również mamy propozycję obejmującą sprzęt poleasingowy. W tym przedziale cenowym jesteśmy w stanie zdobyć laptop biznesowy w odpowiedniej konfiguracji, o przekątnej 15 lub 17 cali, który również łatwo „rozbudować”, mając możliwość zmiany karty graficznej, procesora, dołożenia pamięci RAM nawet do 32 giga czy zamontowania kilku dysków. Jest to ważne, jeśli szukamy sprzętu typowo gamingowego, a takich możliwości nie mamy w laptopach marketowych – szczególnie tych do kwoty 2000 złotych.

Ile zaoszczędzamy?

Decydując się na poleasingowy komputer dla gracza możemy zaoszczędzić połowę kwoty wydanej na nowy sprzęt gamingowy, który kosztowałby nas ok 4-5 tysięcy złotych. Warto zatem zdecydować się na tę opcję. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do naszego salonu, gdzie profesjonalni doradcy pomogą Wam wybrać sprzęt dostosowany do potrzeb i wymagań.

Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Majątkowe prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Computer Alliance.