Komputer stacjonarny czy laptop? – Ekspert Computer Alliance radzi

Jeżeli komputera używasz do serfowania po necie, oglądania filmów lub sprawdzania poczty najlepszym rozwiązaniem będzie laptop. Komputer stacjonarny to dobre rozwiązanie dla graczy, grafików oraz inżynierów. W dzisiejszym artykule porównamy te dwa komputery. Pomożemy odpowiedzieć na pytanie komputer stacjonarny czy laptop i znaleźć sprzęt idealny dla Was.

Komputer stacjonarny czy laptop?

Komputer Stacjonarny czy laptop – wygoda pracy!

stacjonarny czy laptop

Na początek zajmijmy się wygodą pracy. Porównując ergonomię i wygodę pracy najlepszym rozwiązaniem będzie komputer stacjonarny z dobrym monitorem i wygodnym fotelem. np. gamingowym. Wymusza on od nas pozycję siedzącą lub w niewielkiej liczbie przypadków pozycję stojącą. A ekran znajduje się na wysokości wzroku. Warto zastanowić się również jak ważna jest dla nas mobilność. Czy komputer ma służyć do prezentacji handlowych, a może ma na stałe zagościć na biurku w naszym biurze.

laptopy, które na stałe są podpięte do prądu, zużywają o wiele szybciej baterię i chociaż pełnią w tym przypadku funkcję komputera stacjonarnego ich możliwości i paramtry technioczne są wtedy o wiele mniejsze.

Konfort użytkowania – laptopy chociaż pracują o wiele ciszej od swoich większych stacjonarnych braci o wiele szybciej się nagrzewają, np. wtedy gdy trzymamy je na kolanach.

Komputer stacjonarny, czy laptop?

KOMPUTER STACJONARNY CZY LAPTOP

Komputer stacjonarny – nie zabierzemy go w podróż i raczej trudno będzie się pochwalić jego nowoczesnym designem. Jednak osobista jednostka centralna czyli tzw. PCet, oferuje o wiele więcej możliwości. Zarówno przy codziennym użytkowaniu, ale również przy potencjalnej rozbudowie. Dla pasjonatów technicznej doskonałości najważniejszą informacją jest że można stworzyć sprzęt skrojony na miarę, idealnie dopasowany dla Twoich potrzeb. W przypadku laptopów ta możliwość jest ograniczona.

Komputer stacjonarny będzie również łatwiej odświeżyć, poprzez wymienianie poszczególnych części i podzespołów. To także duże ułatwienie przy potencjalnych usterkach. Komputery stacjonarne są rozwiązaniem nieco tańszym, należy jednak pamiętać, że jest to inwestycja. Za cenę średniej jakości laptopa, kupimy jednostkę o większych możliwościach sprzętowych, która odpowiednio konserwowana i modernizowana zostanie wydajna i sprawna na dłużej. Zachęcamy do obejrzenia również filmu dotyczącego budżetu i parametrów technicznych laptopów.

PODSUMOWUJĄC – Komputer stacjonarny czy laptop?

Jeżeli zależy nam na mobilności warto zaopatrzyć się w laptop. Natomiast jeżeli możemy pracować w domu i zależy nam na wysokich parametrach technicznych warto kupić komputer stacjonarny.
Pod poniższymi linkami znajdziecie Państwo pełną ofertę komputerów i laptopów dostępnych w naszym salonie sprzedaży:
Laptopy Poleasingowe

Komputery Poleasingowe

Zapraszamy do naszego salony sprzedaż, w którym kupicie solidne i bardzo wydajne komputery.
Każdy znajdzie coś dla siebie!