Laptop biznesowy tylko dla biznesmena?

Klasa biznes kojarzy się nam z wysokim standardem, lepszą jakością, wygodą, ale również ceną. Jest to pojęcie, które najczęściej wiążemy z usługami lub produktami, które raczej nie są przeznaczone dla zwykłego śmiertelnika, tylko dla facetów ubranych w eleganckie garnitury oraz kobiet noszących drogie garsonki. Czy to samo dotyczy tzw. laptopów biznesowych? Z jednej strony tak, a z drugiej strony nie.

A business man on his mobile phone showing his money

Laptop biznesowy, czyli jaki?

Komputery biznesowe to w gruncie rzeczy inna klasa sprzętu. Są dużo trwalsze i wydajniejsze od „zwykłych” laptopów, a co za tym idzie zapewniają duże większe bezpieczeństwo danych. Te maszyny są stworzone do długiej pracy w różnych warunkach, zarówno w biurze, jak i w podróży i muszą być niezawodne, ponieważ operacje na nich wykonywane oraz dane w nich przetrzymywane często są warte ogromne pieniądze. W tym przypadku producenci nie mogą sobie zatem pozwolić na zastosowanie komponentów niskiej jakości, ponieważ klient biznesowy jest dużo bardziej wymagający. Tego typu komputery przeważnie nie są również dostępne w sieciach marketowych, a często są robione na zamówienie konkretnej firmy.

Z kolei w przypadku tzw. segmentu konsumenckiego, czyli większości komputerów dostępnych w marketach, liczy się przede wszystkim wygląd i cena, często kosztem jakości. W związku z tym sprzęt, chociaż błyszczy, przeważnie jest wykonany z plastiku i jest mniej trwały. Segment biznesowy ma być niezawodny – niestety kosztem wyższej ceny, co może odstraszyć „zwykłego” użytkownika.

Kto może sobie pozwolić na taki sprzęt?

Ceny laptopów biznesowych często osiągają poziom dużo wyższy, niż budżet przewidziany na tego typ zakup przez klasycznego konsumenta. W końcu nie każdy może sobie pozwolić na wydatek powyżej 5 tysięcy złotych. Tym bardziej, gdy widzimy, że segment konsumencki oferuje całkiem ładne komputery w dużo niższych cenach. Jeżeli jednak już wiemy, że chcemy mieć sprzęt klasy premium, musimy sobie zdawać sprawę, że wyższa jakość kosztuje więcej.

Jakie jest rozwiązanie? Jeżeli chcemy kupić sprzęt klasy biznes w cenie, która nie zrujnuje średniego, domowego budżetu, warto postawić na komputery poleasingowe. Bardzo często jest to sprzęt używanym, ale nie wyeksploatowany, który będzie nam służył jeszcze długi czas. Ważne jest przy tym, by dostosować konkretnego laptopa do naszych potrzeb oraz oczekiwań, w czym z pewnością pomogą nasi konsultanci. Jak się bowiem okazuje, wcale nie trzeba być eleganckim biznesmenem, by cieszyć się wysokiej jakości sprzętem klasy biznes.

Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Majątkowe prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Computer Alliance.