Laptop do gier – 4 nasze propozycje

Decydując się na zakup sprzętu, który będzie nam służył przede wszystkim do grania, większość osób wybierze komputer stacjonarny, który daje nam więcej możliwości za mniejsze pieniądze. Jeżeli jednak zależy nam jednocześnie, by był to sprzęt mobilny i nie zajmował dużo miejsca, możemy wybrać odpowiedni laptop do gier, który z powodzeniem obsłuży najnowsze produkcje i da nam sporo frajdy. Dobrą opcją za niewygórowane pieniądze są w tym przypadku poleasingowe laptopy klasy biznes. Oto kilka naszych propozycji.


Dell M4600

Jest to model z serii Precision, czyli mobilna stacja robocza, która z powodzeniem zastąpi niejeden komputer stacjonarny. Dell M460 świetnie nadaje się do pracy z grafiką, a także do swobodnego grania w wymagające gry. Posiada bowiem kartę graficzną NVIDIA Quadro z własną pamięcią 2 GB, która powinna zadowolić wymagających użytkowników.

Jest to bardzo mocne i wydajne urządzenie, które jednocześnie ma bardzo dobry system chłodzenia, co jest ważne w przypadku graczy, którzy potrafią spędzać przy komputerze wiele godzin przechodząc kolejne levele w ulubionej grze. Daje również możliwość zamontowania dwóch dysków w obudowie, co ma wpływ na większą wydajność i w przypadku innych laptopów nie jest standardem. Laptop Dell M460 posiada mocny, czterordzeniowy procesor Intel Core i7, a przekątna jego ekranu wynosi 15,6 cala. Jeżeli zależy nam na większym ekranie, możemy wybrać 17-calowy model M6600.


HP 8570w

To kolejna, mobilna stacja robocza o tych samych parametrach (jeśli chodzi o kartę graficzną oraz procesor) co zaprezentowany powyżej laptop Dell. Z założenia model ten powstał jako zaawansowany sprzęt dla grafików, inżynierów oraz innych, wysokiej klasy specjalistów potrzebujących wysokiej wydajności i funkcjonalności. Bez problemu obsłuży zatem również najnowsze gry. Wybór pozostaje tu zatem kwestią gustu i przywiązania do marki.


Lenovo W530

Jeszcze jeden, bardzo dobry sprzęt dla wymagających graczy, z czterordzeniowym procesorem i7 oraz dwugigową kartą graficzną NVIDIA Quadro. Lenovo może mieć jedynie delikatną przewagę nad HP i Dell, ponieważ ma dolne odprowadzenie cieczy. Dzięki temu, gdy w emocjach podczas gry wylejemy na niego kawę lub wodę, nie powinniśmy spowodować zwarcia komputera. Oczywiście nie oznacza to, że możemy na nim grać podczas kąpieli, ale z pewnością jest on bardziej odporny na zalanie niż inne laptopy.


HP 8560w

Na koniec mamy coś dla nieco mniej wymagających graczy. HP 8560w również posiada procesor i7, ale dwurdzeniowy, czterowątkowy, co ma pewien wpływ na jego wydajność. W przypadku wyżej wymienionych laptopów z powodzeniem i bez najmniejszych przeszkód zagramy w gry z najwyższej półki, jak Wiedźmin 3 Wild Hunt, Star Wars Battlefront itp. Z kolei ten model bez problemu poradzi sobie z grami nieco mniej wymagającymi, jak Counterstrike, Doom, GTA 5 itp. Oczywiście wszystko przekłada się również na cenę, bo za laptopa HP 8560w zapłacimy mniej pieniędzy.

Wszystko zależy zatem od tego, do czego dokładnie ma służyć nasz laptop do gier, ponieważ gry – jak komputery – są różne i mają różne wymagania. Przed zakupem sprzętu najlepiej zatem poradzić się dobrego sprzedawcy, który pomoże nam wybrać odpowiedni sprzęt. Na takich konsultantów możecie liczyć właśnie w Computer Alliance.

Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Majątkowe prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Computer Alliance.