Mobilne stacje robocze, czyli laptop dla profesjonalisty

Jeżeli szukacie laptopa, który jest przede wszystkim wydajny i doskonale sprawdzi się w ciągłej, codziennej pracy, warto wziąć pod uwagę tzw. mobilne stacje robocze.

Jeżeli szukacie laptopa, który jest przede wszystkim wydajny i doskonale sprawdzi się w ciągłej, codziennej pracy, warto wziąć pod uwagę tzw. mobilne stacje robocze. Nie są to najlżejsze i najmniejsze laptopy na świecie, jednak z pewnością przypadną do gustu profesjonalistom. Szczególnie tym którzy w swojej pracy muszą postawić na dobry sprzęt. Oto producenci oraz serie, które warto wziąć pod uwagę decydując się na ten segment produktów.

DELL

mobilne stacje robocze

W przypadku laptopów Dell klasycznym modelem wyższej klasy jest seria DELL Latitude. Warta uwagi jest również seria DELL Precision. Sam producent reklamuje je jako mobilne stacje graficzne. Oprócz świetnej grafiki charakteryzują je doskonałe chłodzenie i bardzo dobre matryce (najczęściej matryce IPS). Jest to najbardziej uniwersalna konfiguracja, jeśli szukamy wydajnego laptopa do pracy na programach graficznych, przygotowywania skomplikowanych prezentacji itp.

LENOVO

Mobilne stacje robocze Lenovo W530
Mobilne stacje robocze Lenovo W530

Laptopy Lenovo świetnie sprawdzą się jako mobilne stacje robocze. Warto zwrócić szczególną uwagę na linię biznesową ThinkPad i serię W (np. Lenovo W530, Lenovo W540 itp.). Tutaj również mamy do czynienia z bardzo produktywnym sprzętem. Lenovo ThinkPad sprosta wysokim wymaganiom pod kątem grafiki, szybkości pracy oraz ogólnej wydajności i niezawodności.

HP

Mobilne stacje robocze HP Elitebook
Mobilne stacje robocze HP Elitebook

Ostatnim producentem, którego również warto wziąć pod uwagę szukając profesjonalnego, wydajnego laptopa to marka HP. Seria HP EliteBook z rozszerzeniem W (podobnie jak w przypadku Lenovo). Są to wysokiej klasy komputery stworzone z myślą o profesjonalistach, które powinny zadowolić wymagających użytkowników.

Nie zawsze wygląd jest najważniejszy

Wybierając mobilne stacje robocze, służące przede wszystkim do pracy, warto skupić się na znanych markach. Warto też zwrócić uwagę na sprawdzonego dostawcę komputerów poleasingowych spełniających wyszukane parametry. Takie cechy mają powyższe propozycje, chociaż ich wygląd można określić jako toporny. Pamiętajmy, że co prawda obudowy w tego typy sprzęcie są nieco „klockowate”, ale za to perfekcyjnie dopasowane do układu chłodzenia, niezwykle trwałe i wytrzymałe. Poza tym profesjonalny, biznesowy komputer nie musi wyglądać super ergonomicznie, ponieważ gdy wyciągniemy taki sprzęt, każdy, kto ma na ten temat jakiekolwiek pojęcie będzie wiedział, że mamy do czynienia z produktem najwyższej klasy.

Komputer Poleasingowy
Komputer Poleasingowy

Przeczytaj inne artykuły na blogu:

Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Majątkowe prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Computer Alliance.