Zalety użytkowania 17-calowego laptopa

Laptopy coraz częściej wypierają komputery stacjonarne. Nic w tym dziwnego – mają podobne parametry, a w dodatku bardzo łatwo przenieść je w inne miejsce. Są nie tylko wygodniejsze, ale i bardziej poręczne. Można na nich pracować z dowolnego miejsca na świecie nawet bez podłączenia do prądu, jeśli bateria jest wytrzymała. Swobodną pracę może zapewnić także wielkość matrycy. Duży ekran sprawdza się doskonale do spełniania takich obowiązków.

Co wyróżnia laptopa 17 cali?

W dzisiejszym świecie coraz więcej osób docenia właściwości laptopów. I choć jeszcze kilka lat temu to urządzenie było traktowane jako gorsze od komputerów, dziś jest wybierane znacznie częściej. Swoimi parametrami nie odstają pod względem funkcjonalności od komputerów stacjonarnych. Laptopy swoją popularność zdecydowanie mogą zawdzięczać mobilności. To dzięki temu coraz więcej osób pracuje w różnych miejscach – w parku, kawiarni czy we własnym łóżku. Oprócz bardzo ważnych podzespołów, takich jak rodzaj dysku, pamięć, rodzaj procesora, systemu operacyjnego, baterii i wielu innych, ważna jest tak że jego wielkość i waga. Zwolennicy laptopów bardzo często zwracają uwagę na to, aby ich urządzenie było lekkie, by w łatwy sposób można było przenieść je z jednego miejsca do drugiego, a zarazem miało dość duży ekran, który ułatwi użytkowanie.

Zalety laptopa gamingowego z dużą matrycą

Wiele laptopów, które dostępne są w sprzedaży, posiada duży, 17-calowy ekran. Ułatwia on pracę, prowadzenie spotkań, sporządzanie notatek czy oglądanie filmów i seriali. Zwolennicy dużych matryc zapewniają, że jest to dużo bardziej komfortowe rozwiązanie, jednakże każdy użytkownik powinien dopasować jej wielkość do własnych potrzeb. Dla kogo więc sprawdzi się tak duży ekran i ile trzeba zapłacić za takiego laptopa? Na tym wyborze na pewno skorzystają gamerzy, gdyż dla nich szczegółowe przedstawienie obrazu jest kluczowe. Będą zwracać uwagę na to, jaką rozdzielczość oraz wyrazistość posiada dany ekran i jak dobrze oddaje szczegóły wirtualnego świata. To też dobre rozwiązanie dla oczu, które nie są tak obciążone, by wyłapywać szczegóły. Oprócz dużego ekranu dokładnie sprawdzą kartę graficzną oraz procesor, które zapewnią grę na wysokim poziomie. Gamingowe laptopy 17 cali mają różne ceny, które zaczynają się zwykle od czterech tysięcy złotych. Dzięki ich doskonałym właściwościom jest to jednak inwestycja na lata, która ma wiele korzyści.

Biznesowy laptop z dużym ekranem

Kolejną grupą zwolenników dużych laptopów są przedsiębiorcy oraz ich pracownicy. Duża rozdzielczość ekranu sprawia, że praca jest wygodniejsza. Możliwość podzielenia ekranu na kilka części to zdecydowanie największa z zalet. Można swobodnie czytać oraz prowadzić zdalne spotkania. Jest to mniejsze obciążenie dla wzroku. Po pracy będzie doskonałym sprzętem w celach rozrywkowych. Duża matryca ekranu pozwala na odtwarzanie wszelkich multimediów – gier, seriali, filmów etc. Biznesowy laptop 17 cali można znaleźć w korzystnej cenie, która zaczyna się zwykle od trzech tysięcy złotych.

Lekkie i smukłe laptopy z dużym ekranem

Laptopy z dużymi ekranami wydają się świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto pragnie mieć wydajne i wielofunkcyjne urządzenie. Niestety przez zwiększony rozmiar laptopa bardzo często wzrasta także jego waga.

I choć współczesne technologia bardzo się rozwija i pozwala na stosowanie coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań, niektóre rzeczy trudno jest zmienić. Niemniej w sprzedaży można znaleźć lekkie i smukłe laptopy, które będą posiadały cienki ekran ze smukłymi ramka mi, ułatwiającymi pracę. Decyzja o zakupie takiego urządzenia powinna więc być dobrze przemyślana i dostosowana do potrzeb użytkownika. Warto przemyśleć swój wybór, by w późniejszym czasie nie żałować podjętej decyzji.


Duża matryca laptopów cieszy się popularnością od wielu lat. Chcąc zapewnić sobie komfort pracy, warto skupić się nie tylko na parametrach technicznych, ale także dobrze przemyśleć rozmiar matrycy. Sprawdzi się ona nie tylko dla gamerów czy pracowników danych firm, lecz także dla każdego, kto chce wykorzystywać laptopa do celów rozrywkowych. To dobry wybór dla każdego pasjonata technologii.