4 powody dla których warto kupić komputer poleasingowy

Czy warto kupić komputer poleasingowy? Czy to się faktycznie opłaca? Czy nie ma tu jakiegoś haczyka? Jeżeli macie jakieś wątpliwości szybko je rozwiejemy.

Czy to się faktycznie opłaca? Czy nie ma tu jakiegoś haczyka? Czy możemy być pewni, że dostajemy w pełni sprawny komputer, który posłuży nam przez kolejne lata? – tego typu pytania i wątpliwości mogą Wam towarzyszyć podczas kupowania używanego sprzętu. Z powodzeniem jednak możecie odrzucić je na bok decydując się na komputer poleasingowy z naszej oferty. Oto kilka powodów, które powinny Was do tego przekonać.

Stosunek ceny do jakości

Cena gra tutaj kluczową rolę. Jeżeli szukamy sprzętu najwyższej klasy, a nasze finanse nie pozwalają nam na wydatek rzędu 5 – 10 tysięcy złotych, to komputer poleasingowy wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Różnica w cenie jest naprawdę spora, ponieważ komputer może być kupiony nawet za 1/10 ceny nowego sprzętu w przypadku komputerów klasy B lub C. Jeżeli natomiast chodzi o komputery klasy A, czyli w bardzo dobrym, wręcz perfekcyjnym stanie, użytkowane maksymalnie do pół roku, możemy je kupić już za 1/5 ceny takiego samego, nowego sprzętu. W tym przypadku śmiało można powiedzieć, że kupiliśmy „prawie nowy” komputer najwyższej klasy poniżej ceny nowego komputera klasy średniej kupionego w markecie.

Sprzęt klasy biznes

Co oznacza sprzęt najwyższej klasy? W tym przypadku są to komputery biznesowe, czyli serie znanych producentów, które cechuje wytrzymałość, solidność i jakość wykonania oraz wygoda użytkowania. Do ich produkcji wykorzystuje się najlepsze materiały i rozwiązania technologiczne, ponieważ ma to być produkt dostosowany do długiej, bezawaryjnej i bezpiecznej pracy. Decydując się na kupno komputera poleasingowego u sprawdzonego i rzetelnego dostawcy możemy zatem liczyć na sprzęt używany, ale najlepszy w swojej klasie. Nawet jeśli dysponowalibyśmy większymi pieniędzmi, nie znajdziemy lepszych modeli.

Prestiż

Komputer poleasingowy to sprzęt, którym możemy się pochwalić i dzięki któremu zrobimy dobre wrażenie. Nie da się ukryć, że podczas spotkania biznesowego lub w jakichkolwiek innych okolicznościach lepiej jest wyjąć z torby dwuletni laptop klasy biznes niż nowiutki, plastikowy laptop prosto z marketu, który trzeszczy przy otwieraniu, jest wolniejszy i mimo dobrego procesora trudniejszy w obsłudze, ponieważ wewnątrz znajduje się elektronika, która nie jest w stanie go „obsłużyć” i wykorzystać w pełni jego możliwości.

Gwarancja

Decydując się na sprzęt poleasingowy możemy liczyć na gwarancję, która w przypadku komputerów sprzedawanych przez Computer Alliance wynosi do pół roku. Warto jednak zwrócić uwagę, że zdarzają się u nas komputery na tyle nowe, że posiadają jeszcze gwarancję producenta. Pamiętajmy, że w tym przypadku nie ma znaczenia, z jakiego kraju sprzęt został przywieziony, ponieważ zawsze jest to gwarancja europejska.

Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Majątkowe prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Computer Alliance.