6 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę kupując laptopa

Kupno komputera to poważna decyzja, bo w końcu wybieramy produkt, który będzie nam służył w codziennej pracy lub w domu. Zobaczcie zatem, na co warto zwrócić uwagę kupując laptopa.

Kupno komputera to poważna decyzja, bo w końcu wybieramy produkt, który będzie nam służył w codziennej pracy lub w domu. Odpowiedni, przemyślany wybór pomoże nam zatem uniknąć przykrych niespodzianek, a co za tym idzie czerpać większą przyjemność z użytkowania nowego sprzętu. Zobaczcie zatem na co warto zwrócić uwagę kupując laptopa.

Sprzęt dostosowany do potrzeb

Przede wszystkim powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego nam będzie ten sprzęt potrzebny. To w dużym stopniu ułatwi zadanie Wam oraz doradcy, który pomoże Wam dobrać odpowiedni komputer w zależności od tego, czy chcecie na nim grać w gry, obsługiwać skomplikowane programy graficzne czy głównie pisać i przeglądać internet. Nie sztuką jest bowiem kupić laptopa, ale sztuką jest kupić laptopa, który będzie nam służył.

Chipset

Oczywiście ważny jest procesor czy ilość pamięci RAM, ale warto się również zapytać o chipset komputera, czyli układy scalone lub ich zespoły na płycie głównej. To przez nie przesyłane są wszystkie dane z procesora pamięci do karty graficznej itp., dlatego ważna jest ich przepustowość. Jeżeli jest ona odpowiednio wysoka, to nawet komputery o nieco słabszych parametrach są w stanie pracować równie dobrze, jak te sporo droższe, które na pierwszy rzut oka mają lepsze parametry.

Karta graficzna

Tutaj też warto mieć pewną wiedzę i dostosować sprzęt do potrzeb. Jeżeli laptopa zamierzamy używać przede wszystkim do przeglądania internetu, oglądania filmów oraz pracy biurowej, wystarczy nam tzw. karta zintegrowana. Jeżeli jednak zamierzamy obsługiwać programy graficzne lub szukamy laptopa idealnego do grania w gry, wówczas szukamy bardziej profesjonalnych rozwiązań.

Matryca

Matryca ma bardzo ważny wpływ na komfort pracy. Jest prosty test, który pozwala nam zweryfikować, czy jest ona dobra. Wystarczy chwycić komputer i wykonać kilka ruchów ekranem. Jeżeli odchylając matrycę o 15-20 stopni mamy obraz wyraźny i bez czarnych plam, to znaczy, że matryca jest przynajmniej przyzwoita. Jeżeli już przy lekkim ruchu mamy jakieś przebarwienia, to wiemy, że matryca nie jest wiele warta.

Producent

Jeśli chodzi o producentów laptopów, każdy z nich ma swoje zalety oraz wpadki. Wybierając sprzęt komputerowy warto jednak postawić na znane i sprawdzone firmy, jak Dell, HP czy Lenovo. Pozostaje jeszcze wybór serii, które są dostosowane do różnych zadań. Jeżeli stawiamy na wydajność, wytrzymałą konstrukcję i funkcjonalność, warto postawić na laptopy z serii biznesowych, które charakteryzują się lepszą jakością wykonania niż klasyczne komputery marketowe.

Cena

Kluczową rolę w przypadku wyboru laptopa odgrywa również jego cena, bo przecież zawsze chcemy mieć jak najlepszy sprzęt za niewygórowane pieniądze. W takim przypadku doskonale sprawdzą się komputery poleasingowe oferowane przez Computer Alliance. Zapraszamy do naszej siedzimy, gdzie profesjonalni doradcy pomogą Wam wybrać sprzęt odpowiedni do Waszych wymagań.

Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Majątkowe prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Computer Alliance.