Czy warto kupić laptopa poleasingowego?

Wybór nowego laptopa nigdy nie jest łatwy. Sklepowe półki uginają się pod ciężarem rozmaitego sprzętu. Modeli jest mnóstwo i trudno się w tym wszystkim połapać. Ceny zaczynają się od 1000zł , ale żeby stać się posiadaczem średniej klasy laptopa trzeba liczyć się z kosztem 2,5 – 3 tyś zł. Czy to konieczność? Zastanawiasz się czy warto kupić laptopa poleasingowego? Jak nie przepłacić i mieć sprzęt wysokiej jakości, który jest odpowiednio wytrzymały, oferujący komfort pracy i bezawaryjność? Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest kupno solidnego dostawcy oferujący laptopy poleasingowe.

Czy warto kupić laptopa poleasingowego?

Czy warto kupić laptopa poleasingowego? Moim zdaniem warto, bo w kwocie dostępnej dla każdego oferujemy sprzęt klasy biznes. Zapewniający wytrzymałość, solidność i bezawaryjne wygodne użytkowanie.

Duże korporacje bardzo często korzystają z zakupu komputerów dla swoich pracowników w ramach umowy leasingu. Po zakończeniu takiej umowy, która trwa od 6 do 24 miesięcy firmy nie decydują się na wykup sprzętu na własność, a zamiast tego zamawiają nowe modele. Kupowane przez korporacje laptopy to przeważnie modele biznesowe renomowanych marek, takich jak (kliknij w podświetlony link o zobacz notebooki dostępne od ręki):

Czy warto kupić laptopa poleasingowego?
Czy warto kupić laptopa poleasingowego?

Nowe laptopy biznesowe w przyzwoitej konfiguracji potrafią kosztować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jednak kupując sprzęt klasy biznes ma się pewność, że zapewni on długą i bezawaryjną pracę. Wiele firm chce być na bieżąco w dziedzinie sprzętu i wymienia komputery po zakończeniu się umowy leasingowej, które nie są długie.

Co się dzieje dalej?

Laptopy po zakończeniu umowy leasingu trafiają z powrotem do leasingodawcy, który może je sprzedać. W Polsce są firmy, które specjalizują się w sprowadzaniu z zagranicy lub pozyskiwaniu na rodzimym rynku poleasingowych laptopów. My polecany sprawdzonych dystrybutorów. Laptopy poddawane są procesowi odnowienia i po przeprowadzeniu testów ponownie trafiają na rynek w bardzo atrakcyjnych cenach.

Podczas procesu odnawiania rozszerzana jest pamięć operacyjna, instalowany jest oryginalny system operacyjny itd. Często gotowy produkt można skonfigurować zgodnie z własnym życzeniem, np. za dodatkową opłatą zainstalować szybki dysk SSD, inną wersją Windowsa, modem 3G itp. Ponadto producenci udzielają na swój sprzęt gwarancję, z reguły 3, 6 lub 12 miesięcy.

Decydując się na zakup laptopa poleasingowego trzeba pamiętać, że nie będzie on wyposażony w najnowsze podzespoły. Jednak nadal imponuje on mocą, a dziś kosztuje ułamek ceny niż w dniu premiery.

Podsumowując

Decydując się na zakup laptopa warto zastanowić się, czy zamiast nowego sprzętu kiepskiej jakości oferta na laptop poleasingowy nie będzie zdecydowanie bardziej atrakcyjna. My polecamy wyłącznie laptopy poleasingowe wysokiej jakości.