Innowacyjna technologia – komputer All-in-One

Komputery All-in-One stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznych komputerów stacjo- narnych, ale i laptopów. Te poręczne urządzenia zajmują dużo mniej miejsca na biurku, nie potrzebują dużej liczby kabli i są przede wszystkim bardzo wygodne w użytkowaniu. Para- metry w nich umieszczone dorównują tym, które znajdują się w zwykłych komputerach PC, dzięki czemu coraz większa liczba osób decyduje się na zakup tego właśnie urządzenia.


Czym charakteryzuje się komputer All-in-One? 

Te coraz popularniejsze na rynku urządzenia wciąż zadziwiają wiele osób. Ich niebanalny sposób wykonania wzbudza zainteresowanie. Ciekawi szczególnie swoim wyglądem wśród innych, stacjonarnych modeli. Mają bardzo kompaktowy rozmiar i nie posiadają ze- wnętrznej jednostki centralnej, która umożliwia pracę. Wszelkie podzespoły, które umożli- wiają pracę, zostały ukryte w obudowie monitora. I to jest właśnie najbardziej zadziwiające dla klientów. Monitor wciąż jest płaski, nie wygląda on tak, jak stare modele z początku lat 90. Jak więc to wszystko działa?Działanie komputera 2w1

Korzystanie z takiego komputera nie różni się niemal niczym od zwykłych komputerów sta- cjonarnych. Jest to możliwe dzięki wciąż rozwijającej się miniaturyzacji wszelkich podze- społów, które umieszcza się w urządzeniach. Pozostają one w pełni funkcjonalne i nie tra- cą przy tym żadnych właściwości. Dzięki temu umieszczenie ich w obudowie monitora jest możliwe. Komputer All-in-One zyskuje więc wszystko to, czego potrzebuje do wydajnej pracy. Stawiając monitor na biurku, ma się niemalże wszystko, by służył on podczas wielu obowiązków czy rozrywek. Wystarczy tylko sparować myszkę i klawiaturę lub podłączyć ją za pomocą przewodów – nic więcej nie potrzeba, by cieszyć się jego działaniem.


Na co zwrócić uwagę podczas zakupu AiO?

Planując zakup komputera, warto zastanowić się nad tym, jakie są nasze wymagania względem niego. Coraz więcej modeli posiada dotykowy ekran. Społeczeństwo przyzwy- czajone jest już do zmian stron poprzez dotyk, dlatego to z pewnością będzie zaleta. Do- skonale sprawdzi się dla dzieci, które nie potrafią jeszcze posługiwać się myszką lub kla- wiaturą, a także dla osób starszych, dla których dotknięcie czegoś jest dużo prostsze niż obsługiwanie kilku rzeczy w jednym czasie. Warto zwrócić uwagę także na to, czy monitor posiada regulacje. Kąt jego pochylenia i zmiana wysokości są bardzo ważne dla swobod- nej pracy. Nie męczą się przy tym oczy oraz odcinek szyjny, który nie musi być w stałym pochyleniu. Aby jeszcze bardziej ograniczyć liczbę kabli, warto zawsze wybrać opcję bez- przewodową. Komputer 2w1 powinien posiadać wszelkie złącza – USB, gniazda audio, podłączenie pod internet, a także WiFi oraz Bluetooth. Niektóre urządzenia mogą posia- dać napęd DVD. Niestety smukła budowa monitora uniemożliwia zastosowania ulepszeń. Ograniczona ilość miejsca na elektronikę i układ chłodzenia może prowadzić do lekkiego przegrzewania.


Gdzie sprawdzą się komputery AiO?

Oprócz użytkowania komputera w domu coraz częściej można spotkać je w biurach. Zaj- muje on naprawdę mało miejsca na biurku, dzięki czemu można stosować tzw. politykę czystego biurka. Wzmacnia się bezpieczeństwo i sprzętu, i pracownika. All-in-One do biura to naprawdę dobre rozwiązanie. Jest to sprzęt niemal idealny do pracy. Dobrze obsługuje aplikacje, pozwala na swobodne korzystanie z internetu, poczty czy pakietu Office. Warto jednak zainwestować w modele z dyskiem SSD, które w szybki sposób uruchamiają programy, co przekłada się na wysoki komfort pracy. Im większa ilość pamięci RAM, tym lepiej będzie pracować komputer. Wszelkie parametry są bardzo ważne w pracy biurowej, dlatego warto zwrócić uwagę, czy wybrana wersja komputera posiada podzespoły, które będą sprawnie działać.


Komputery 2w1 sprawdzą się jako estetyczny sprzęt w przestrzeni domowej oraz biurowej. Sprzęt ten doceniany jest za swoje właściwości systemowe, ponieważ pracuje bardzo wy- dajnie. Polecany jest dla każdego, kto ceni mieć wszystko w jednym miejscu. Stały rozwój branży IT sprawia, że AiO może być traktowany jako komputer przyszłości.