Laptop dla studenta – co wybrać?

Ach, to studenckie życie – intensywne, pełne pracy, nauki, ale jednocześnie luźne i mocno zabawowe. Wspaniały okres, który uczy nas dorosłego życia i … oszczędności. Wybierając laptop dla studenta w dużej mierze kierujemy się zatem kryterium ceny. Jeżeli więc szukamy sprzętu taniego i dobrego, to idealnym rozwiązaniem mogą się okazać laptopy poleasingowe. Oto kilka propozycji, które z powodzeniem możemy polecić braci studenckiej.

laptop dla studenta

Mobilny, solidny i trwały

Laptop dla studenta z pewnością będzie często przenoszony na wykłady, zajęcia, do biblioteki, ale również do knajpy czy na spotkanie z przyjaciółmi. Zapewne nieraz upadnie, zostanie porzucony wraz z torbą kącie oraz będzie łapany za matrycę, by np. coś szybko zrobić lub pokazać. Powinien być zatem mały i lekki, ale zarazem wytrzymały, mocny, bezawaryjny i zrobiony z dobrych materiałów – takie właśnie są komputery klasy biznes, ale tego typu sprzęt jest dosyć kosztowny – przynajmniej, jeśli szukamy sprzętu nowego, ponieważ świetnej jakości laptopy poleasingowe, używane, ale w bardzo dobrym stanie kupimy taniej niż sprzęt tzw. konsumencki, dostępny w każdym markecie.

Co konkretnie?

Jeśli szukamy niewielkiego komputera przenośnego, warto zwrócić uwagę na laptopy o przekątnych 12, 13 czy 14 cali. Tego typu sprzęt w segmencie poleasingowym dostaniemy już w granicach tysiąca złotych. Oto konkretne modele, które naszym zdaniem są godne polecenia jako laptop dla studenta:

Dell 6230

zgrabny, elegancki lekki laptop, a jednocześnie bardzo wytrzymały, charakteryzujący się długim czasem pracy na baterii. Warto również zwrócić uwagę na podświetlaną klawiaturę, stalowe zawiasy i matrycę HD. Dzięki procesorowi trzeciej generacji jest to także sprzęt bardzo wydajny.

laptop dla studenta - Dell 6230

HP 8470

to kolejny komputer z wydajnym procesorem trzeciej generacji, tym razem z nieco większym ekranem o przekątnej 14 cali. Bardzo fajnie się prezentuje, a jego obudowa wykonana jest z aluminium. Posiada też stalowe zawiasy. Jest to bardzo dobrze wykonany, mocny sprzęt, który jednocześnie cieszy oko 🙂

laptop dla studenta - HP 8470

Lenovo ThinkPad 430

laptop poleasingowy o przekątne ekranu 14 cali. Model bardzo charakterystyczny, o klasycznej obudowie, przez niektórych uznanej już za kultową. Wyjątkowo wytrzymały, odporny na zalanie, a jednocześnie wydajny i świetnie sprawdzający się w codziennym użytkowaniu.

laptop dla studenta - Lenovo T430

Półka wyżej, czyli laptop dla studenta – gracza

Powyższe komputery to bardzo solidne laptopy poleasingowe, które możemy kupić już za około tysiąc złotych. Jeżeli jednak szukamy sprzętu dla studenta, który w wolnych chwilach lubi grać w gry komputerowe, warto sięgnąć po nieco inne rozwiązania. W tym przypadku proponujemy m.in. Dell 5440 z procesorem czwartej generacji, matrycą IPS i dedykowaną kartą graficzną GeForce 720. Jest to laptop, który zabierzemy na wykłady, bo jest lekki, zgrabny i cienki, a przy okazji ma mocny pazur, jeśli chodzi o multimedia i gry. W tym przypadku musimy się liczyć z wydatkiem około dwóch tysięcy złotych.

To tylko kilka propozycji, jeśli chodzi i laptop dla studenta. Zapraszamy rónież do naszego salonu, gdzie profesjonalni doradcy pomogą Wam wybrać sprzęt poleasingowy dostosowany do Waszych potrzeb i wymagań.

 

Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Majątkowe prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Computer Alliance.