Laptop poleasingowy czy warto? – porady ekspertów z Computer Alliance

Laptop poleasingowy czy warto? Kupując nowego laptopa czy komputer stacjonarny musimy stanąć przed dylematem: wysoka cena i znakomity sprzęt lub niska cena i niska jakość. Wybór nowego sprzętu to wynik kompromisu pomiędzy wysokimi cenami laptopów klasy domowej dyktowanych przez sprzedawców, a naszymi równie wysokimi oczekiwaniami pod względem wytrzymałości i parametrów technicznych i grywalności, jeżeli planujemy grać w wymagające gry. Jak pogodzić te dwa aspekty? Jak nie przepłacić i mieć sprzęt wysokiej jakości, który jest odpowiednio wytrzymały? I jak odpowiedzieć na tytułowe pytanie: Laptop poleasingowy czy warto?

LAPTOP POLEASINGOWY  CZY WARTO?

Co to właściwie jest laptop poleasingowy?

Leasing to forma zakupów dla firm. Leasing pozwala na zakup laptopów i komputerów stacjonarnych najwyższej jakości. Dla dużych firm innowacyjne sprawdzone laptopy stanowią o prestiżu, komforcie pracy i przede wszystkim bezpieczeństwie! Leasingowane laptopy to sprzęt niezawodny wytrzymały i bezawaryjny! Dlatego właśnie korporacje, firmy sektora bankowego i branży IT nie szczędzą kosztów, aby inwestować w komputery, których wartość pozostaje poza zasięgiem domowego użytkownika. Czyli przede wszystkim w laptopy i komputery stacjonarne linii biznesowej.

Laptopy poleasingowe to sprzęt solidny i niezawodny, który po okresie 6 miesięcy do 2 lat trafia na rynek do powtórnej sprzedaż.  Laptopy poleasingowe wiodących światowych marek można nabyć w znacznie niższej cenie u sprawdzonego dostawcy.

Laptop poleasingowy czy warto? Korzyści z zakupu

Dostęp do modeli klasy biznesowej dla każdego

Po pierwsze dzięki decyzji o zakupie laptopa poleasingowego mamy dostęp do modeli biznesowych z wysokiej półki cenowej w niskich cenach. Nowe laptopy biznesowe kosztują często 7-8 tyś. zł, a niektóre o wyższych parametrach technicznych nawet kilkanaście tysięcy złotych. Dzięki możliwości zakupu sprzętu poleasingowego otrzymujemy sprzęt z najwyższych linii biznesowych za niewielki ułamek ceny. Ceny w Computer Alliance wachają się od 600 – 2500zł. Często stanowi to 15-20% ceny nowego sprzętu.

Wytrzmałość

Laptopy poleasingowe z linii biznesowych to sprzęt wytrzymały i bardzo solidny. Często przez 3-6 miesięcy znajdowały się w bankach i dużych korporacjach, które przywiązywały i nadal przywiązują bardzo dużą uwagę do tego aby sprzęt był niezawodny i solidny. Laptop poleasingowy jest odporny na wstrząsy, uderzenia mechaniczne i zalanie cieczą. Dosłownie są to laptopy zbyt wytrzymałe dla użytkownika domowego, któremu sprzedawcy marketowi oferują plastikowy zamiennik, który po okresie gwarancji ma się rozpaść. W ślad za tym klient ma zakupić nowy kolejny plastikowy sprzęt. Laptop poleasingowy czy warto – na pewno laptop poleasingowy z linii biznesowej posłuży nam przez długie lata o to możemy być spokojni.

Niska Cena

Ceny sprzętu poleasingowego stanowią ułamek jego pierwotnej wartości, zatem wymarzony laptop znajduje się w zasięgu każdego nabywcy. Należy wspomnieć też, że laptopy poleasingowe używane w korporacjach mają bardzo niewielkie zużycie, które znacząco wpływa na dalsze przyjemne użytkowanie przez nowego właściciela. Często zdarza się tak, że korporacja kupuje większe ilości sprzętu, jednak przez cały okres nie rozpakowuje ich nawet z kartonów. Po takim okresie trafiają one wtórnie na rynek do dalszej sprzedaży. Wtedy dostępne są u sprawdzonego dostawcy laptopów poleasingowy w klasie jakościowej A+. Najsolidniejszym przykładem jest Computer Alliance.

Laptopy poleasingowe czy warto

Wysokie parametry techniczne

Laptopy, które mają 6, 12 czy 24 miesięce nie są sprzętem najnowszej generacji, ale dla większości użytkowników są sprzętem w zupełności wystarczającym, a często nawet przewyższających aktualnie sprzedawany sprzęt marketowy. Często przewyższają najśmielsze oczekiwania kupującego. Laptopy poleasingowe to urządzenia o wysokich parametrach technicznych w cenach osiągalnych dla każdego.

Konserwacja i regeneracja

Zanim używane laptopy i komputery stacjonarne powtórnie trafią na rynek, przechodzą proces regeneracji i konserwacji – profesjonalne sklepy i hurtownie sprzętu poleasingowego, mają również gwarancję na niezawodność produktu. Jeżeli mówimy o korzyściach, warto też powiedzieć jakie są minusy sprzętu poleasingowego?

Jedyną wadą laptopów poleasingowych mogą być ślady użytkowania: przetarcia obudowy i drobne zarysowania, ale przy tak atrakcyjnej cenie nie powinno stanowić to problemu dla przyszłego nabywcy.

PODSUMOWUJĄC: Laptop poleasingowy czy warto?

Laptop poleasingowy czy warto? Naszym zdaniem warto! Laptopy poleasingowe to nowoczesny sprzęt o wysokich parametrach technicznych poddany pieczołowitej konserwacji. Sprzęt w solidnej I wytrzymałej obudowie. Laptopy poleasingowe wiodących światowych marek w cenie osiągalnej dla każdego.

Jeżeli chciałbyś zakupić sprzęt poleasingowy w klasie jakościowej A+ w najlepszych cenach na rynku zapraszamy do naszego Salonu Sprzedaży, gdzie profesjonalni doradcy pomogą Ci wybrać sprzęt idealny dla Twoich potrzeb. Kliknij w poniższy link i zobacz kilkaset modeli laptopów biznesowych dostępnych od ręki:

Laptopy poleasingowe DELL
Laptopy poleasingowe HP
Laptopy poleasingowe Lenovo 

Stacje Robocze DELL
Stacje robocze Lenovo
Stacje robocze HP

Monitory poleasingowe

Zespół Computer Alliance