Lekki laptop – jak wybrać najlepszy? – ekspert Computer Alliance radzi

Lekki laptop – jak wybrać najlepszy? W dzisiejszym artykule na blogu postanowiliśmy zaprezentować cechy jakimi powinien charakteryzować się lekki laptop. Z badań i opinii konsumentów są to urządzenia bardzo komfortowe i bardzo mobilne. Niska masa sprzętu działa na korzyść jednak wiąże się to z pewnymi kompromisami.

Zachęcamy też do lektury innego naszego artykułu o lekkich laptopach:
Lekkie laptopy – 5 naszych propozycji
Prezentujemy w nim lekkie, wydajne i stylowe laptopy klasy biznes na każdą kieszeń!

Lekki laptop – jak wybrać najlepszy?

Lekki laptop – najważniejsze cechy

Pierwszą podstawową zasadą jest stosunek wielkości do masy. Lekki lapop prawie zawsze jest mały. Jeżeli zamierzamy zainwestować w lekki laptop szukajmy tych z matrycą 11-14”.

lekki laptop

Lekki laptop = lekka bateria

Bateria to kolejny czynnik znacząco wpływający na masę laptopa. Możemy zdecydować się na kompromis polegający na zastosowaniu w notebooku lżejszej i tym samym mniej pojemnej baterii, co wiąże się z nieco krótszym czasem pracy na baterii. Ciekawym rozwiązaniem są pod tym względem ultrabooki, które z zasady mają być lekkie, maksymalnie funkcjonalne i zdolne do wydłużonej pracy na jednym ładowaniu baterii.

Lekki laptop – Rezygnacja czytnika CD i DVD i dysku HDD

Żeby obniżyć wagę sprzętu, producenci usuwają z laptopów niektóre komponenty. Jedną z pierwszych ofiar tego odchudzania jest napęd optyczny – coraz rzadziej używamy płyt CD i DVD, więc nie jest to istotna strata z punktu widzenia typowego użytkownika. Innym zabiegiem, który zmniejsza wagę notebooka, jest zastąpienie dysku talerzowego przez dysk SSD, który jest nieporównywalnie lżejszy od klasycznego dysku HDD.

Lekki laptop – materiał obudowy

Na wagę laptopa wpływa również materiał, z którego został wykonany. Szczególne znaczenie ma tutaj obudowa. Tutaj warto zwrócić uwagę na notebooki w obudowach z włókna węglowego (np. Lenovo ThinkPad Carbon lub Dell Latitude e6330).

lekki laptop

DELL Latitude e6330 (dostępny w każdym salonie Computer Alliance od ręki)

[youtube id="-iH1FFzh6f0"]

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą na lekki laptop, notebooków mobilnych oraz tabletów biznesowych w naszym Salonie Sprzedaży w Łodzi i Warszawie oraz online.
Zobacz pełną ofertę Salonu klikając w napis: Lekkie laptopy
Zobacz pełną ofertę On-line klikając w napis: Lekkie laptopy online

W razie pytań lub wątpliwości nasi konsultanci są zawsze do Państwa dyspozycji i chętnie pomogą wybrać sprzęt idealnie dopasowany do potrzeb.

Lekki laptop to komputer przenośny, o jakich bez wątpienia marzyli użytkownicy od wielu lat. Super smukłe i lekkie konstrukcje, które można wszędzie zabrać, a ich osiągi pozwalają na wykonywanie zaawansowanych zadań i obliczeń numerycznych. Nasze laptopy to designerski majstersztyk, który stanowi stylowy dodatek w doborowym towarzystwie. Takich komputerów chcemy, takie wybieramy. Dziś nie jest to już towar luksusowy. Zapraszam na przegląd tych najbardziej godnych uwagi. (artykuł: lekkie laptopy top 5 propozycji od ekspertów Computer Alliance)