Najlepsze marki laptopów biznesowych

Jeśli myślimy o komputerach biznesowych, do głowy przychodzą nam przede wszystkim trzy marki, które specjalizują się w tym segmencie, czyli Dell, Lenovo i HP. Te firmy posiadają dobre i sprawdzone serie stworzone z myślą o najbardziej wymagających klientach, zatem na nich warto się skupić decydując się na tego typu sprzęt. Zobaczcie, czym charakteryzują się poszczególne z nich.


HP Elitebook

Jest to seria komputerów, które bardzo dobrze będą się sprawdzać w pracach graficznych oraz prostszych grach. Warto podkreślić, że praktycznie każdy model HP Elitebook posiada dedykowaną kartę graficzną, podczas gdy w innych modelach z pewnością nie jest to standardem. Te laptopy mają również bardzo ładny design, a oprócz tego są zrobione z wysokiej jakości materiałów i są świetnie zrobione pod kątem technologicznym. Jest to sprzęt, który doskonale sprawdzi się w segmencie biznesowo – multimedialnym.

HP Probook

Kolejna seria to HP Probook, czli laptopy, w których bardzo dużo uwagi poświęcono niezawodności i solidności. Można powiedzieć, że są to swojego rodzaju pancerne maszyny biznesowe, które bywają nieco toporne pod kątem wizualnym, za to doskonale i porządnie zrobione jeśli chodzi o wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz zabezpieczenia. Jakościowo w tym przypadku to jest naprawdę najwyższa półka.

Lenovo Thinkpad

Lenovo serii Thinkpad to kolejne, bardzo mocne komputery, które jako jedyne laptopy posiadają certyfikat wytrzymałości amerykańskiej armii. Jest to legendarna konstrukcja, w której producent używa dobrych i sprawdzonych rozwiązań, stawiając na wygodę i niezawodność. Oprócz spraw technologicznych warto tu zwrócić uwagę na tytanową obudowę, stalowe zawiasy oraz specjalny system odprowadzania cieczy – to są rzeczy, które z pewnością wyróżniają Lenovo.

Dell Lattitude

Seria Lattitude to flagowy okręt firmy Dell jeśli chodzi o laptopy biznesowe. Jest to propozycja bardzo uniwersalna, która łączy wiele funkcjonalności zaprezentowanych powyżej, czyli będzie to komputer bardzo elegancki jak HP Elitebook, ale również świetnie wykonany i odporny jak Lenovo Thinkpad oraz przy okazji bardzo dobrze wyposażony. Jednocześnie jednak będzie najdroższy w porównaniu z innymi komputerami przy podobnej konfiguracji.

Dell Precision

Na koniec mamy Dell Precision, czyli serię biznesową skierowaną do mobilnych specjalistów, czyli inżynierów oraz osób zajmujących się grafiką lub obróbką zdjęć. Te stacje robocze zostały zaprojektowane z myślą o bardzo wymagających użytkownikach.

Powyższe przykłady to z pewnością najlepsze marki laptopów biznesowych, do których w gruncie rzeczy porównuje się całą resztę. Pamiętajmy jednak, że wybierając komputer warto postawić na zdanie doświadczonego doradcy, który pomoże nam dobrać sprzęt odpowiedni do naszych wymogów. Oczywiście tacy sprzedawcy czekają na Was w salonie Computer Alliance 🙂

Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Majątkowe prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Computer Alliance.