Kiedy warto wybrać komputer stacjonarny zamiast laptopa?

Od czasu, gdy na rynku komputerów pojawiły się laptopy, „stacjonarki” powoli zeszły na dalszy plan. Przegrywają przede wszystkim mobilnością, która jest niezwykle ważna w codziennym użytkowaniu, ale okazuje się, że nadal mają swoich zwolenników. Jeżeli zatem zastanawiacie się, kiedy warto wybrać komputer stacjonarny zamiast laptopa, mamy dla Was kilka podpowiedzi.

komputer stacjonarny zamiast laptopa

Możliwość rozbudowy

To jedna z największych zalet komputerów stacjonarnych. Tego typu sprzęt daje nam spore pole do popisu jeśli chodzi o rozbudowę i wymianę podzespołów, dzięki czemu cały czas możemy go uaktualniać i wzmacniać. W przypadku laptopów mamy jedynie możliwość dołożenia pamięci RAM lub wymiany dysku twardego, i to nie zawsze.

Mam tę moc!

Jeżeli zależy nam na mocnej i wydajnej maszynie, a mobilność schodzi nam na drugi plan, warto postawić na „stacjonarkę”. Co prawda w segmencie poleasingowym do dwóch tysięcy złotych często lepiej pod kątem konfiguracji i mocy obliczeniowej wypadają laptopy, ale już powyżej tej kwoty komputer stacjonarny wychodzi na prowadzenie. Stosunek możliwości/cena przechyla się na jego korzyść w miarę tego, im lepszy i droższy sprzęt zamierzamy zakupić.

W to mi graj

Komputer stacjonarny to dobre rozwiązanie dla wymagających graczy, chociażby ze względu na kartę graficzną, która w laptopie nigdy nie będzie tak wydajna jak w klasycznym pececie. Poza tym w przypadku gier liczy się również ekran, a ten w laptopie jest przeważnie dużo mniejszy i gorszy od monitora komputerowego. Oprócz graczy z pewnością zwrócą na to uwagę również osoby pracujące z grafiką.

Klawiatura

Niby drobnostka, ale jednak – klawiatura w laptopach często jest gorsza niż w komputerach stacjonarnych, gdzie po pierwsze możemy dobrać sobie taką, która nam odpowiada, a po drugie w każdej chwili możemy ją wymienić.

Komputer na lata

W przypadku komputera stacjonarnego możemy podejść do sprawy jak do długofalowej inwestycji, ponieważ tego typu sprzęt może być ulepszany wraz z rozwojem technologii i „starzeniem” się użytych podzespołów. Laptop z pewnością będzie nam służył krócej, po czym zostanie wymieniony na inny model.

Stałe stanowisko pracy

Na koniec pozostaje kwestia miejsca, w którym pracujemy lub gramy na komputerze. Jeżeli jest to jedno, stałe stanowisko i posiadamy odpowiednią przestrzeń, nie potrzebujemy sprzętu mobilnego, a co za tym idzie możemy postawić na komputer stacjonarny o lepszych parametrach, który z łatwością dostosujemy do swoich potrzeb i upodobań.

Zarówno w przypadku laptopów, jak i „stacjonarek” zapraszamy do naszego salonu komputerów poleasingowych, gdzie profesjonalni doradcy pomogą Wam wybrać odpowiedni produkt. Oferujemy bardzo dobrej jakości sprzęt klasy biznes w atrakcyjnych cenach. Do zobaczenia!

Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Majątkowe prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Computer Alliance.