Dlaczego laptop jest jak samochód?

Laptop i samochód - co może się wydawać dziwne - mają ze sobą wiele wspólnego. Zastanawiacie się, co? Zapraszamy do lektury :)

Porównanie komputera i samochodu może się nam wydawać trochę dziwne, ale te dwa produkty mają ze sobą więcej wspólnego, niż nam się wydaje. I nie chodzi o to, że współczesne auta, podobnie jak komputery, są naładowane coraz większą ilością elektroniki, ale o pytanie, które często zadajemy sobie przed kupnem jednej i drugiej rzeczy.

laptop-jak-samochód

Nowy czy używany?

No właśnie. Zawsze chcielibyśmy mieć szybki i wygodny sprzęt za niewygórowaną cenę. Niestety, to co dobre, zawsze kosztuje więcej, a porównanie samochodu z laptopem jest tutaj jak najbardziej słuszne.

W jednym i drugim przypadku, przy ograniczonym budżecie możemy mieć nowy sprzęt niższej klasy, który co prawda objęty jest gwarancją, ale nie jesteśmy pewni, że po jej zakończeniu wszystko nie zacznie się sypać. Za tę samą cenę możemy również kupić sprzęt używany, ale wyższej klasy, który sprawi nam dużo więcej przyjemności z codziennego użytkowania.

Jeżeli należycie do grupy, która wybrałaby tę drugą opcję szukając samochodu, dlaczego nie postąpić tak samo wybierając laptopa? Zresztą podobieństw między tymi, na pierwszy rzut oka innymi produktami, jest naprawdę sporo.

Komfort pracy i komfort jazdy

Zarówno w przypadku laptopa, jak i samochodu, ważne jest to, co znajduje się w środku oraz to, co widzimy na zewnątrz. W samochodzie mamy silnik, a w komputerze procesor, dysk czy pamięć RAM. Większość z nas wolałaby zapewne jeździć samochodem z silnikiem o dużej mocy oraz dobrym przyspieszeniu i analogicznie z pewnością chcielibyśmy pracować na komputerze, który jest szybki i sprawnie obsługuje nawet zaawansowane programy.

Podobnie ma się sprawa jakości materiałów użytych do produkcji danego produktu. Z pewnością przyjemniej podróżuje się w samochodzie wyższej klasy, który jest cichy i wygodny, a podczas jazdy nie denerwuje nas trzeszczenie plastikowych elementów wykończenia.

Poza tym, w razie wypadku mamy tutaj dodatkowe systemy dbające o nasze bezpieczeństwo. To samo dotyczy laptopów klasy biznes, do których używane są dużo lepsze surowce niż przy produkcji tzw. komputerów marketowych, a w przypadku upadku lub innych uszkodzeń mechanicznych mamy dużo większą pewność, że nasze dane są bezpieczne.

Zaufany sprzedawca

Jeżeli stać nas na nowy samochód dobrej klasy, to po prostu idziemy do salonu i wybieramy ten, który najbardziej nam odpowiada. Z laptopami jest podobnie – jeśli możemy sobie pozwolić na wydatek od 5 tysięcy w górę na komputer biznesowy, idziemy do specjalistycznego sklepu i dobieramy sprzęt do naszych wymagań.

Jeżeli jednak kupujemy używane auto lub komputer poleasingowy, ważne jest, by robić to u zaufanego sprzedawcy, który najzwyczajniej w świecie nas nie oszuka i będzie wobec nas szczery. W Computer Alliance dbamy o naszych klientów i chcemy, by do nas wracali, dlatego spotkacie u nas profesjonalnych doradców, którzy pomogą Wam wybrać najlepszy sprzęt dostosowany do Waszych potrzeb. Zapraszamy!

Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Majątkowe prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Computer Alliance.