Komputery poleasingowe – co to za sprzęt?

Komputery poleasingowe to doskonała alternatywa dla nowego sprzętu, jeżeli zależy nam na produkcie najwyższej jakości za przystępną cenę.

Komputery poleasingowe to doskonała alternatywa dla nowego sprzętu, jeżeli zależy nam na produkcie najwyższej jakości za przystępną cenę. Są to towary używane i każdy z nich ma swoją historię, dlatego warto wiedzieć, jaką drogę przechodzą, by w końcu trafić w nasze ręce.


Co to jest leasing?

Leasing jest to forma umowy, w ramach której jedna ze stron przekazuje drugiej firmie prawo do korzystania z konkretnej rzeczy w zamian za opłatę – tzw. raty leasingowe. Jeżeli chodzi o sprzęt komputerowy, są to najczęściej produkty najwyższej jakości, udostępniane firmom i korporacjom, którym zależy na niezawodności, szybkości oraz wygodzie pracy.

Koniec leasingu – nowe życie

Po zakończeniu leasingu firmy mogą wykupić sprzęt, ale często tego nie robią, wymieniając go na nowy. Wówczas istnieje okazja dla podmiotów zewnętrznych, by nabyć używane komputery w przystępnej cenie. Computer Alliance wykupuje zatem cały sprzęt z konkretnej firmy, najczęściej z rynku skandynawskiego, po czym przygotowuje go do sprzedaży na polskim rynku.

Klasyfikacja

Wykupując cały nakład natrafiamy na komputery w lepszym i gorszym stanie oraz użytkowane przez różny okres – są to zarówno prawie nowe perełki, jak i kilkuletni sprzęt. Kolejnym etapem jest podział poszczególnych produktów na klasy A, B lub C. Oczywiście najlepsze są w tym przypadku komputery poleasingowe klasy A, czyli w bardzo dobrym stanie i użytkowane bardzo krótko. W związku z tym, że jest ich najmniej, są one wystawiane do sprzedaży przede wszystkim w naszym sklepie. W tym przypadku nie prowadzimy sprzedaży internetowej.

Jeżeli dany produkt chcemy wyróżnić wyjątkowo, nadajemy mu klasę A+. Nie jest to oficjalne oznaczenie, ale w tym przypadku chodzi o komputery powystawowe lub po minimalnym leasingu. Trafiają się nawet egzemplarze po 3-miesięcznej wymianie leasingowej, zatem często są to maszyny w perfekcyjnym stanie wizualnym i technicznym. Zdarzają się również, choć bardzo rzadko, wersje pudełkowe, wyciągane wcześniej wyłącznie w celu prezentacji lub ewidencji.

Znajdziecie u nas także komputery, które mają za sobą pełen okres leasingu, czyli 3-5 lat, ale są w bardzo dobrej formie, ponieważ były użytkowane w stacjach dokujących, nie były noszone w torbach i jedyne ślady ich użytkowania to klawisze i touchpad. Tego typu sprzęt sprzedaje się często jako klasę B+.

Testy

Każdy produkt sprzedawany przez Computer Alliance jest sprawny i wcześniej sprawdzany. Dodatkowo komputery poleasingowe z segmentu A i A+ są poddawane testom producenta, po czym dokładnie czyszczone z informacji. Następnie sprawdzamy matrycę pod kątem wad pikseli i przebarwień, a na koniec wymieniamy pasty termoprzewodzące, co ma wpływ na komfort oraz głośność pracy komputera. To sprawia, że mamy pewność, iż sprzedajemy wysokiej jakości sprzęt w bardzo dobrym stanie, dzięki czemu jeszcze długo posłuży on nowemu właścicielowi.

Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Majątkowe prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Computer Alliance.