Lenovo ThinkPad – niezawodna klasyka

ThinkPad to jedna z najpopularniejszych marek komputerów na świecie, która w niektórych kręgach zyskała nawet miano kultowej. Nie ma się co dziwić, ponieważ jest to sprzęt niezawodny, charakteryzujący się doskonałą jakością i świetnym wykonaniem. Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć na temat produktów z tej rodziny laptopów.

Lenovo ThinkPad

Trochę historii

Pierwszy ThinkPad został udostępniony do sprzedaży w 1992 roku, był stworzony przez IBM i szybko zyskał grono wiernych użytkowników. Kolejne produkty sygnowane tą marką wyznaczały nowe trendy dla komputerów przenośnych i charakteryzowały się innowacyjnym podejściem do tematu z jednoczesną dbałością o jakość wykonania, dzięki czemu cieszyły się dużą popularnością. Niektórzy zatem dziwili się, gdy w 2005 roku IBM sprzedał dział produkcji komputerów osobistych chińskiej firmie Lenovo. Całe szczęście nie ucierpiała na tym jakość produktów i obecnie Lenovo ThinkPad kultywuje najlepsze tradycje i wyznacza nowe kierunki rozwoju tego segmentu.

Pancerna obudowa

Laptopy ThinkPad od zawsze charakteryzowały się mocną konstrukcją i tak jest do dziś. Modele z tej rodziny laptopów posiadają obudowy wykonane ze stopu tytanowo-magnezowego i klawiatury odporne na zalanie cieczą, a ich wnętrze jest dodatkowo wzmacniane, dzięki czemu uznaje się, że są dużo trwalsze, a jednocześnie lżejsze o podobnych komputerów oferowanych przez konkurencję.

Warto zwrócić tu również uwagę na system APS (Active Protection System), który chroni głowicę dysku w momencie nagłych wstrząsów. Jeżeli zatem laptop nam niefortunnie upadnie, praca dysku jest przerywana, dzięki czemu, jak zapewnia producent, nasze dane są bezpieczne.

Dostępne wersje

W salonie Computer Alliance mamy sporo propozycji komputerów poleasingowych z rodziny Lenovo ThinkPad, które budzą spore zainteresowani klientów. W zależności od ich zapotrzebowań i wymagań proponujemy kilka wersji tego modelu o różnych parametrach.

– klasyczne wersje biurowe są wyposażone przeważnie w procesor Intel Core i5, 4-8 GB pamięci RAM, dysk SSD i zintegrowaną kartę graficzną.

– do prostych prac graficznych oraz projektowania w CAD proponujemy Lenovo ThinkPad z serii T. Komputery te zawierają już procesory 4-rdzeniowe 8-wątkowe i dedykowane karty graficzne – w tym przypadku są to NVIDIA Quadro NVS.

– dla profesjonalistów, do zaawansowanych prac graficznych, renderingu, prac inżynieryjnych itp. mamy z kolei zaawansowane stacje robocze, czyli Lenovo ThinkPad z serii W (tzw. workstation), np. modele W520, W530 czy W540. Wszystkie z nich mają już na pokładzie grafiki Quadro, 16 – 32 GB pamięci RAM, dyski SSD 256 – 312 GB oraz matryce w standardzie full hd lub wyżej.

– w naszym salonie mamy również ThinkPady w wersji ultrabooków, czyli X1 Carbon. Te modele są niezwykle cienkie i lekkie (niewiele ponad 1 kilogram), a na ich wyposażenie składa się m.in. procesor Intel Core i5 lub i7 czwartej i piątej generacji oraz dysk SSD o pojemności 256-512 GB. Są to komputery, które występują też z ekranem dotykowym i powstały z myślą o osobach, które są w ciągłym ruchu i stawiają na niezawodny, wygodny do przenoszenia sprzęt.

Która wersja Lenovo ThinkPad jest najlepsza dla Ciebie? Zapraszamy do naszego salonu, gdzie profesjonalni doradcy pomogą Wam dobrać najlepszy komputer poleasingowy w atrakcyjnej cenie.

Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Majątkowe prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Computer Alliance.