Monitory DELL – najciekawsze propozycje w klasie A+

Produkty firmy Dell były już wielokrotnie omawiane na blogu, a to ze względu na ogromny asortyment, jaki ten producent dostarcza od wielu lat. W swojej ofercie Dell posiada nie tylko szeroki wybór laptopów czy komputerów stacjonarnych, ale również wysokiej klasy monitorów, które sprawdzają się jako narzędzie zarówno do pracy, jak i rozrywki. Oto przykłady najlepszych modeli w klasie jakościowej A+, spośród których znajdą coś dla siebie nie tylko przedsiębiorcy, ale również wymagający gracze.

Dell P2317H – komfort pracy i rozrywki

23-calowy model P2317H z ultracienką ramką posiada najbardziej uniwersalny format 16:9, dzięki czemu znajdzie zastosowanie przy pracach graficznych, pisaniu, a także oglądaniu filmów czy graniu. Powszechnie spotykana w monitorach komputerowych matryca IPS zapewnia szeroki kąt widzenia i wysoką jakość obrazu, zwiększając uniwersalność urządzenia i poszerzając jego zastosowanie.

Aby zapewnić pełen komfort podczas realizacji rozmaitych projektów, monitor Dell P2317H wyposażony został w funkcję PIVOT pozwalającą na swobodne obracanie ekranu, dzięki czemu użytkownik może go obsługiwać w pozycji poziomej i pionowej. Z pewnością ułatwi to pracę przy niestandardowych zleceniach związanych z tworzeniem grafiki czy kodu. Częstotliwość odświeżania na poziomie 60 Hz i czas reakcji 6 ms sprawiają, że długotrwałe użytkowanie monitora nie męczy wzroku niezależnie od czynności, jaką się przy nim wykonuje.

Ogromną zaletą urządzenia jest także możliwość zamontowania go na ścianie. Konstrukcja monitora zgodna ze standardami VESA pozwala bezpiecznie przytwierdzić go do powierzchni, tym samym zyskując więcej miejsca na biurku. To świetne rozwiązanie dla osób, które pracują w domu przy realizacji bardziej złożonych projektów. Omawiany model posiada również tryb DELL Auto Mode, który umożliwia automatyczne zastosowanie ustawień domyślnych kolorów dla konkretnej aplikacji.

 

Monitor Dell P2217H – doskonały design i praktyczna konstrukcja

Dell P2217H 22” to idealny sprzęt do tworzenia większych ekranowych matryc złożonych z kilku monitorów. Za sprawą cienkiej ramki zapewni doskonały efekt wizualny wraz z innymi przyłączonymi do niego urządzeniami. Dlatego też model ten najlepiej nadaje się do użytku biurowego, gdzie nacisk kładziony jest na wielozadaniowość i szybki dostęp do kilku różnych aplikacji. Łączenie monitorów jest bezproblemowe dzięki systemowi zintegrowanego zasilania i wspólnego zarządzania okablowaniem.

Monitor posiada bogaty zestaw portów. Oprócz podstawowych złączy HDMI, D-Sub czy DisplayPort, model ten wyposażony jest w dwa wejścia USB 3.0 znajdujące się na bocznym panelu, co dodatkowo ułatwia podłączenie urządzeń zewnętrznych. Monitor poleasingowy Dell P2217H jest więc uniwersalnym wariantem, jeśli chodzi o kompatybilność z innymi sprzętami, dlatego sprawdzi się w wielu przedsiębiorstwach.

Matryca IPS odpowiada za jednolite, nasycone kolory. Monitor szczególnie dobrze wyświetla jasne odcienie, jednak może mieć problem z rozróżnieniem ciemniejszych barw. Dlatego też ten model zdecydowanie bardziej zalecany jest do celów służbowych, niż oglądania filmów czy grania tym bardziej, że posiada funkcję ComfortView odpowiadającą za zmniejszenie jasności ekranu i emisji światła niebieskiego szkodliwego dla wzroku. Dzięki temu użytkownik może spędzać dużo czasu przy monitorze bez przemęczania oczu. Z kolei opcja PowerNap sprawia, że sprzęt przechodzi w stan uśpienia, gdy nie jest używany, co pomoże w ochronie wrażliwych danych w miejscu pracy.

Dell P2418HZ – funkcjonalny monitor z kamerą

Kolejny model idealnie wpisujący się w standardy nowoczesnych firm stawiających na design i funkcjonalność. 24-calowy Dell P2418HZ w formacie 16:9 z matrycą IPS zapewnia doskonałą jakość obrazu i zoptymalizowaną przestrzeń roboczą, co docenią pracownicy oraz miłośnicy wirtualnej rozrywki.

Swobodna regulacja pozwala dostosować pozycję ekranu do indywidualnych wymagań. Użytkownik może z łatwością ustawić odpowiedni kąt nachylenia oraz orientację poziomą lub pionową w zależności od potrzeb. Nawet używany monitor P2418HZ nic nie traci na swojej jakości i komforcie, a to za sprawą nowoczesnych rozwiązań. Dzięki takim udogodnieniom, jak czas reakcji 6 ms, częstotliwość odświeżania 60 Hz, technologia redukcji migotania czy matowa powłoka ekranu, długotrwałe użytkowanie nie powoduje zmęczenia oczu.

Tym, co zdecydowanie wyróżnia ten model na tle innych to wbudowana kamera i głośniki, a do tego pełen zestaw portów, w tym HDMI oraz USB 3.0, które umożliwiają podłączenie monitora nie tylko do komputera stacjonarnego, ale również notebooków, aparatów i innych urządzeń. Doskonale sprawdza się w pracy jako narzędzie komunikacji skutecznie zastępując laptopy. Rozwiązanie zakładające zaimplementowanie głośników i kamerki z pewnością okaże się nieocenione także dla graczy stawiających na rozgrywkę wieloosobową.

Oferty sprzętów poleasingowych  niezwykle bogate i zawierają najnowsze modele urządzeń uznanych marek, które można nabyć po atrakcyjnych cenach. Kupując monitor firmy Dell pochodzący z leasingu czy nadwyżki magazynowej klienci mogą zaoszczędzić nawet kilkaset złotych otrzymując produkt, który działa tak samo dobrze i w niczym nie ustępuje nowym egzemplarzom ze sklepu.