Obalamy 4 mity na temat laptopów poleasingowych

Na temat komputerów poleasingowych krąży wiele nieprawdziwych informacji i wiele osób nie wie, czego można się po nich spodziewać. Postanowiliśmy zatem obalić podstawowe mity dotyczące tego typu produktów i nieco przybliżyć Wam naszą misję.

SONY DSC

Komputery poleasingowe są przestarzałe?

Przede wszystkim pamiętajmy, że komputery poleasingowe to sprzęt klasy biznes, którego na co dzień nie spotkacie w zwykłych marketach. Są one wykonane z dużo lepszych materiałów i najczęściej mają dużo lepsze parametry niż zwykłe laptopy. W związku z tym po roku, czy nawet dwóch i trzech latach używania, nadal wyprzedzają technologicznie większość komputerów dostępnych w sieciach handlowych.

Skoro to jest używane, to musi być wyeksploatowane?

Komputery poleasingowe są używane, ale nie oznacza to, że są zużyte. Są wykonane z tak dobrych materiałów, że po dwuletniej eksploatacji stopień ich zużycia wynosi ok 5-10 procent. W przypadku laptopów marketowych, zbudowanych na niskiej klasy podzespołach jest to znacznie więcej, nawet 50-60 procent. Poza tym sprzęt poleasingowy, zanim trafi do kolejnej sprzedaży jest sprawdzany pod kątem usterek i sprawności tak, aby w państwa ręce trafił komputer w pełni sprawny, który posłuży Wam przez lata.

Laptop w markecie jest lepszy, bo ładniejszy?

W sklepach możemy zobaczyć piękne, błyszczące, plastikowe komputery, a sprzęt klasy biznes nieco odbiega od nich wyglądem. Nie oznacza to jednak, że jest brzydszy, a tym bardziej gorszy jakościowo. Obudowy laptopów klasy biznes są wykonane z wytrzymałego aluminium, tytatu i magnezu, a zawiasy i konstrukcje są metalowe, bo muszą być niezawodne przez wiele lat. Poza tym mocny i wytrzymały komputer biznesowy nada nam dużo większego prestiżu niż błyszczący, plastikowy laptop z marketu.

Komputery poleasingowe nie mają gwarancji?

Mimo, że sprzedajemy komputery używane, dajemy na nie od 3 do 6 miesięcy gwarancji i wiemy, że ten sprzęt najprawdopodobniej do nas nie wróci – ani na gwarancji, ani po niej – ponieważ linia biznesowa psuje się znacznie rzadziej niż komputery średniej klasy. Co prawda w markecie, kupując nowy sprzęt, dostajecie 2 lata gwarancji, ale po tym okresie często zaczyna wszystko szwankować. Jest to zatem kwestia czystej kalkulacji – czy kupujemy nowego laptopa gorszej klasy, czy produkt poleasingowy najlepszego sortu? Jeżeli wybieracie tę drugą opcję, zapraszamy do naszego salony, gdzie nasi doświadczeni konsultanci pomogą Wam wybrać produkt spełniający Wasze wymagania.

Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Majątkowe prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Computer Alliance.